לעוף עם פיטר פן

תאריך פרסום: Jan 25, 2018 1:31:46 PM

אז היי, שמי מילי וסביר להניח שאני המעריצה הכי גדולה של דיסני שיצא לכם להיתקל בה. אפשר לומר שדיסני זו האהבה והתשוקה הכי גדולות שלי וכל מי שמכיר אותי יכול להעיד על כך. לא רק הסרטים! גם וולט עצמו, ההיסטוריה של האולפנים, וכמובן הפארקים! לפני כמה חודשים ביקרתי בדיסנילנד פריז לחמישה ימים קסומים וצברתי אין ספור חוויות (וגם טיפים 😉 ) אותם אני אשתף אתכם בבלוג שלי.

את הפוסט הראשון אני אקדיש למתקן שיש לו מקום ענק אצלי בלב- Peter Pan’s Flight.

אתם תאהבו את Peter Pan’s Flight- אחד המתקנים הכי קלאסיים בפארקים של דיסני והאהוב עלי ביותר בדיסנילנד פריז. לא סתם הוא קיים בכל הפארקים של דיסני ברחבי העולם...יש לו קסם מיוחד...

הרעיון של המתקן די פשוט- מתיישבים בתוך ספינת פיראטים, מרחפים בחשיכה מעל שמיהם של לונדון וארץ לעולם לא, וצופים בקטעים מתוך הסרט פיטר פן של דיסני.

מה שהופך את החוויה הזו, שאורכת שלוש דקות בלבד, לחויה כל כך מעצימה ומיוחדת לפי דעתי זה שילוב של מספר גורמים; הגורם הראשון שמן הסתם משחק פה תפקיד עצום זו העובדה שכולנו גדלנו על סרטים של דיסני וכמעט בוודאות פיטר פן היה אחד מהם. תחושת הנוסטלגיה היא מדהימה (וילדים שמכירים את הסרט יכולו להתרגש מן החוויה של הריחוף מעליו במקום רק לצפות בו על מסך הטלוויזיה). הגורם השני שמשפיע על החוויה לא פחות הוא המוזיקה. את המתקן מלווה הפסקול של הסרט ואין מצב שרק לשמוע אתSecond Star to the Right  שזהו שיר הנושא של הסרט לא יציף אתכם מיד בתחושה חמימה של נוסטלגיה ואושר צרוף. הגורם השלישי הוא החושך. עצם העובדה שכל המסע מתרחש בחשיכה עוזרת מאוד ליצור מן תחושה של ניתוק מן העולם שבחוץ, ונוצרת תחושה שאתם כרגע באמת מרחפים מעל ארץ לעולם לא. שלושת הגורמים ההלו ביחד יוצרים חוויה שאסור לפספס!

אגב למרות שהתור למתקן לפעמים ארוך להחריד- כמו גורלו של כל מתקן אהוב ופופולארי בפארק, עדיין ההמתנה שווה את זה. מאוד.

אני מציעה להצטייד במשהו לאכול (אני בחרתי בפופקורן שנמכר כמעט בכל חנות ודוכן בפארק) וטלפון עם מספיק סוללה בכדי "לשרוד" את ההמתנה.

טיסה נעימה 😊

צירפתי סרטון של החוויה במתקן שצילמתי: